Logotype UELogotype UE

KONTAKT

Pezal Sp. z o.o.
ul. Benzynowa 50
83-021 Przejazdowo
+48 534 505 601
+48 502 081 755
+48 58 305 87 02
PN - PT  8:00 - 16:30

info@pezal.com

HISTORIA MARKI PEZAL

Rok 1982 to pierwsze kroki rynkowe zakładu – zaskakująco nie od razu dotyczyły dzisiejszych branż. Uwarunkowania polityczne i otwierające się perspektywy działania prywatnych firm oraz okoliczności w jakich na początku lat osiemdziesiątych Piotr Zaleski odnalazł pole do prowadzenia własnej działalności sprawiły, że przez pierwsze lata główna działalność firmy pod szyldem PEZAL opierała się na produkcji kapsli do butelek. Jednak dzięki potrzebie rynku, ciężkiej pracy, otwartości w działaniu i wsparciu rodziny, małymi krokami powstawało przedsiębiorstwo, które z racji pasji założyciela miało dostarczać rozwiązań dla motoryzacji.

Wykorzystując znaczną część zarobionych na przedsiębiorstwie produkcyjnym środków, jednocześnie doskonaląc wiedzę i umiejętności, w niedługim czasie udało się zakupić urządzenia niezbędne do uruchomienia pierwszego warsztatu obsługi pojazdów. Jako jedyny wtedy punkt na Pomorzu specjalizujący się w naprawach układów paliwowych Diesel, firma szybko zyskała na popularności. Z upływem czasu, już w nowej rzeczywistości politycznej, dzięki wyposażeniu w nowoczesne urządzenia diagnostyczno-naprawcze firma zaczęła rozwijać się z zaskakującą dynamiką, stając się do 1997 roku liderem warsztatów Bosch Service, póżniej Bosch Diesel Center w północnej Polsce, co podtrzymuje po dziś dzień jako spółka PEZAL SERWIS.

Osiągnięta ówcześnie pozycja rynkowa, wiedza i zaplecze wykwalifikowanych pracowników, pozwoliła na początku millenium otworzyć nową gałąź działalności firmy opartą o sprzedaż silników, a niedługo potem innych urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi. Zasilona energią i działaniem kolejnego pokolenia zaczęła rodzić się dzisiejsza spółka PEZAL PRODUCT LINE.

Od tego czasu, nieprzerwanie rozwijamy ofertę handlową oraz sieć dilerską w Polsce i za granicą. Szeroka gama oferowanych produktów cieszy się popularnością, a Klienci wsparci serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym chętnie sięgają po nasze urządzenia. Spółka od 2013 roku jest jednym z niewielu producentów agregatów prądotwórczych w Europie - stale poszerza park maszynowy, wprowadza własne nowatorskie rozwiązania i nieustannie udoskonala produkty w myśl hasła "Rozwijamy się, gdyż cenimy jakość".

FIRMA TO LUDZIE